עבודות נירוסטה

 

ישנם יתרונות רבים לפלדה בלתי מחלידה (נירוסטה) שעושים אותה מועמדת מובילה בבחירת חומר לעבודה. מהנדסים, אדריכלים ומעצבים לעיתים לא מעריכים או מתעלמים מהיתרונות שלה משום שהם מסתכלים על העלות הראשונית של נירוסטה. אך עלותה של הנירוסטה לעיתים קרובות זולה יותר בחישוב הכולל.

המשך קריאה: עבודות נירוסטה

גילוי הנירוסטה ולמה היא לא מחלידה

ב 1913, המטרולוגיסט הארי ברילי עבד על פרויקט כדי לשפר את קנה הרובים, הוא בטעות גילה כי הוספה של כרום לפלדה בעלת אחוז קטן של פחמן נותנת לנירוסטה תכונות של עמידות לחלודה.

בנוסף לברזל, פחמן, וכרום הנירוסטה המודרנית עשויה להכיל אלמנטים נוספים כגון: מוליבדן וטיטניום.

ניקל , מוליבדן, וכרום מגבירים את העמידות לקורוזיה של הנירוסטה.

המשך קריאה: גילוי הנירוסטה ולמה היא לא מחלידה

מהי נירוסטה

נירוסטה או פלב"מ (פלדה בלתי מחלידה) זהו שם אוניברסלי למספר פלדות שונות המשמשות בראש ובראשונה בגלל תכונת האנטי קורוזיביות שלהן. נירוסטה פותחה בכדי לעמוד בפני כמה סוגי סביבות שונות. זה מבטיח שמקומות העבודה שלנו בטוחים, הבניינים מחזיקים יותר מעמד ומשטחי האוכל שאנו עובדים איתם היגייניים. נירוסטה היא גם חומר ידידותי לסביבה, ניתן להתיך אותה, ולמחזר אותה למשהו אחר בקלות יחסית.

המשך קריאה: מהי נירוסטה

מיכלי נירוסטה

 

נירוסטה או פלב"מ היא הפלדה הכי פופולרית ומתאימה למגוון רחב של יישומים וחומרים אשר כוללים כימיקלים, דלקים, חומרים מסוכנים, וייצור מזון. נירוסטה היא בעלת עמידות גבוהה ועומדת בתנאים קשים ובנוסף עמידה בפני חלודה לעומת פלדה פחמנית. בגילאון עבודות נירוסטה אנו משתמשים במגוון שלם של נירוסטה בעיקר בנירוסטה מסוג 304 ו-316 אשר מתאים בעיקר למיכלי נירוסטה.

 

המשך קריאה: מיכלי נירוסטה

נירוסטה

 

במטרולוגיה פלדת אל חלד או נירוסטה הידועה גם בשם פלדת "אינוקס" מהמילה בצרפתית, זוהי מתכת פלדה עם מינימום של 10.5% כרום מהמסה הכוללת.

נירוסטה אינה נחלדת בקלות או מתחמצנת כאשר היא באה במגע עם מים כמו פלדה רגילה, אך למרות השם היא לא לגמרי עמידה בפני חלודה, וזאת במיוחד כאשר היא נמצאת בתנאים של חוסר בחמצן ובסביבה מלוחה במיוחד או בסביבה ללא סירקולציה. ישנם מספרים שונים וגימורים לנירוסטה המתאימים לסביבה שאנו רוצים שהיא תימצא. נירוסטה תימצא בד"כ במקומות אשר נדרשים התכונות של הפלדה ועמידות לחלודה.

המשך קריאה: נירוסטה

איך מפיקים נירוסטה?

 

כריה, ריסוק עפרות, ריכוז

הפקת הנירוסטה מתחילה במיצוי כרומיט במכרה תת קרקעי במדינות רבות כגון: ארה"ב ופינלנד. פעילות תת קרקעית במכרה מאפשרת כריה נקייה מאבק ואפשרות למחזר את תוצרי האבן מהתהליך בחזרה למכרה הכרומיט לאחר מכן  נכתש כדי להפיק ריכוז כרומיט, אשר משמש כחומר גלם להפקת פרוכרום (שילוב של ברזל וכרום), מרכיב הכרחי לייצור נירוסטה. כרומיום הוא אלמנט מפתח אשר מקנה לנירוסטה חוזק ועמידות לקורוזיה, וכל נירוסטה חייבת להכיל לפחות 11.5% כרומיום כדי להיחשב נירוסטה.

המשך קריאה: איך מפיקים נירוסטה?

המלצות

אנו מפעל שעוסק בתחום העיצוב לתעשייה, אנו עובדים רבות באמצעים שונים ומגוונים ונדרשים לתבניות מנירוסטה,
כמו גם מחליפי חום מותאמים אישית לצרכינו ולצרכי הלקוחות שלנו.

אנו עובדים שנים רבות עם גילאון ואנו שמחים ומעריכים שיש עוד מקומות כאלה, עם מומחיות נדירה, כישרון, הבנה
מעמיקה ותקשורת חמה ואישית.

מאחל לכם ולנו המשך שיתוף פעולה והצלחה.

רז ברקוביץ
מנכ"ל