ישנם יתרונות רבים לפלדה בלתי מחלידה (נירוסטה) שעושים אותה מועמדת מובילה בבחירת חומר לעבודה. מהנדסים, אדריכלים ומעצבים לעיתים לא מעריכים או מתעלמים מהיתרונות שלה משום שהם מסתכלים על העלות הראשונית של נירוסטה. אך עלותה של הנירוסטה לעיתים קרובות זולה יותר בחישוב הכולל.

 

 

מהי נירוסטה

פלדה בלתי מחלידה היא למעשה פלדה בעלת כמות קטנה של פחמן אשר מכילה 10% כרום או יותר. התוספת של הכרום היא אשר מעניקה לנירוסטה את תכונות העמידות שלה בפני חלודה וקורוזיה, הכרום בנירוסטה מעניק לה תכונות של קשיחות, חוסן ושכבת הגנה נגד חמצון העמידות ותכונות נוספות שלה מחוזקות על ידי הוספת כרום, מוליבדן, ניקל וחנקן.

ישנם יותר מ60 ציונים לנירוסטה. למרות זאת הקבוצה כולה יכולה להתחלק ל-5 משפחות. כל אחת מזוהה על ידי האלמנטים שמרכיבים אותה אשר משפיעים על המבנה הפנימי של הנירוסטה

 

יתרונות הנירוסטה

 

התנגדות קורסיבית - ככל שציונה גבוהה יותר כך היא עמידה יותר לחמצון ולמים טהורים כמו גם חומצות שונות וסביבות כלור אשר מנוצלים בדרך כלל במפעלים.

 

עמידות בחום - נירוסטה בעלת כמויות כרום וניקל גבוהות מעלה את עמידותה לטמפרטורות גבוהות

 

היגיינה - קלות הניקוי של הנירוסטה מקנה לה יתרון רב במקומות אשר נדרשת רמת היגיינה גבוהה כגון: בתי חולים, מטבחים וחברות אשר עוסקות במזון.

 

מראה אסטטי - הבוהק, כמו גם התחזוקה הקלה של משטחי הנירוסטה מקנה לה מראה מודרני ואטרקטיבי.

 

יתרון חוזק ביחס למשקל - תכונות החוזק של משפחת ציוני האוסטניט  (austenitic) ומשפחת הדופלקס (duflex) מאפשרים עובי מופחת לעומת משטחי נירוסטה רגילים לכן חוסכים עלות

 

קלות ייצור - טכניקות ייצור נירוסטה מודרניות מאפשרות חיתוך, ריתוך, עיצוב וריקוע בקלות יחסית לפלדות רגילות השפעת ההתנגדות המבנה הפנימי של הנירוסטה מסוג האוסטניט (austenitic) מסדרת 300 מספקת קשיחות גבוהה, מטמפרטורות גבוהות במיוחד לנמוכות במיוחד, ההופכות את הפלדה הזו לפרקטית מתאימה ליישומי קירור וחימום

ערך לטווח ארוך - כאשר העלויות הכלליות נלקחות בחשבון נירוסטה היא לעיתים הפתרון הכי פחות יקר.

 

 

מיחזור נירוסטה

כדי להבטיח איכות חיים גבוהה, החומרים שאנו משתמשים כלקוחות וכיצרנים לא רק  צריכים להיות בעלי ביצועים ותכונות טובים, אלא גם להיות שימושים במספר רב של  יישומים ולהיות סביבתיים וניתנים למחזור כאשר שימושם הסתיים. נירוסטה הוא כזה  חומר! למעשה מעל 50 אחוז מהנירוסטה החדשה שמיוצרת מגיעה מחומר שהותך מחדש,  לכן ניתן לומר שהחומר עבר כבר מחזור חיים אחד.

 

המלצות

אנו מפעל שעוסק בתחום העיצוב לתעשייה, אנו עובדים רבות באמצעים שונים ומגוונים ונדרשים לתבניות מנירוסטה,
כמו גם מחליפי חום מותאמים אישית לצרכינו ולצרכי הלקוחות שלנו.

אנו עובדים שנים רבות עם גילאון ואנו שמחים ומעריכים שיש עוד מקומות כאלה, עם מומחיות נדירה, כישרון, הבנה
מעמיקה ותקשורת חמה ואישית.

מאחל לכם ולנו המשך שיתוף פעולה והצלחה.

רז ברקוביץ
מנכ"ל