במטרולוגיה פלדת אל חלד או נירוסטה הידועה גם בשם פלדת "אינוקס" מהמילה בצרפתית, זוהי מתכת פלדה עם מינימום של 10.5% כרום מהמסה הכוללת.

נירוסטה אינה נחלדת בקלות או מתחמצנת כאשר היא באה במגע עם מים כמו פלדה רגילה, אך למרות השם היא לא לגמרי עמידה בפני חלודה, וזאת במיוחד כאשר היא נמצאת בתנאים של חוסר בחמצן ובסביבה מלוחה במיוחד או בסביבה ללא סירקולציה. ישנם מספרים שונים וגימורים לנירוסטה המתאימים לסביבה שאנו רוצים שהיא תימצא. נירוסטה תימצא בד"כ במקומות אשר נדרשים התכונות של הפלדה ועמידות לחלודה.

 

 

נירוסטה שונה מפלדה פחמימנית (רגילה) ע"י כמות הכרום שהי מכילה. פלדה פחמימנית לא מוגנת תקבל חלודה במהירות כאשר תהיה חשופה לאוויר וללחות. שכבת הברזל (החלודה) תהיה פעילה ומואצת ע"י יצירת עוד ברזל מחומצן ולבסוף תתקלף ותיפול. נירוסטה מכילה כמות מספקת של כרום משכבה פסיבית שלכרום מחומצן, אשר מונעת קורוזיה נוספת ע"י חסימת דיפוזיה של חמצן לשטח הפלדה ומונעת מהקורוזיה להתפשט למבנה הפנימי של המתכת. בזכות גודל דומה של הפלדה ויוני החמצן הם נקשרים בצורה חזקה ונשארים מחוברים לשטח הנירוסטה.

המלצות

לכל גולשי האתר,

זכיתי לגלות בית עסק ואנשים מדהימים עם יחס אישי ותשומת לב מיוחדת.
הידע והניסיון רב השנים, האיכות, המהירות והיכולת לקחת רעיון ולהפוך אותו למציאות מדהימה אותי כל פעם מחדש. הסברים מקצועים ורמת הגימור בהחלט ראויים להערכה.
לי הייתה הזכות לעבוד עם מקום שכזה.

אין ספק שנמשיך לעבוד יחד עוד שנים רבות.

נועם ישראלי
אחראי רכש